Nuri Şahin’den Borussia Dortmund’a Semih Kılıçsoy raporu

Beşiktaş’ın genç golcüsü Semih Kılıçsoy’u Borussia Dortmund Antrenörü Nuri Şahin’in yakından takip ettiği ileri sürüldü. 

Sabah Gazetesi’nin haberine göre; Antalyaspor’da teknik direktörlük görevini yürütürken, futbolculuk döneminde formasını terlettiği Borussia Dortmund’dan gelen Edin Terzic’in yardımcı antrenörlüğünü yapma teklifini kabul ederek Bundesliga’nın yolunu tutan Nuri Şahin, Beşiktaş’ın başarılı oyuncusunu mercek altında tutuyor. 

35 yaşındaki çalıştırıcı, gelecekte Borussia Dortmund’un başına geçme planları yaparken Süper Lig’den genç yeteneklere dair raporlarını Alman kulübüne gider gitmez iletti.

Bunun üzerine daha önce Demir Ege Tıknaz’ı da gözlemleyen Dortmund scoutları, ilgi ve odağını ağırlıklı olarak Semih Kılıçsoy’a çevirdi. 

18 yaşındaki forvetin büyük potansiyel taşıdığını düşünen Nuri Şahin, scouting ve transfer komitesine “Dikkatle takip etmeliyiz, çok yetenekli ve yaşına göre de fiziksel olarak çok olgun bir oyuncu. Maçlarını izleyip, sezon sonuna kadar gözlemleyelim” dediği belirtildi. 

Bir süredir Semih’in maçlarını takip eden Borussia Dortmund, Konyaspor mücadelesinde de yıldız adayını mercek altında tutmaya devam edecek. Yazın Beşiktaş’ın kapısını ilk olarak çalması beklenen kulüplerin başında Borussia Dortmund geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir