Tugay Kerimoğlu: İnatla aynı oyuna devam etti!

Galatasaray’ın Beşiktaş derbisindeki galibiyetini Tugay Kerimoğlu yorumladı. İki takımı da tebrik eden Tugay Kerimoğlu, “Aslında her iki takımı da tebrik etmek lazım. Bir taraf on kişiyle kaybetmeme adına yapmış olduğu riskler ve bulmuş olduğu gol var. Diğer tarafta da bir şekilde galibiyet golünü bulan Galatasaray” dedi.

Okan Buruk’un ikinci yarıdaki oyunu beğenmeyeceğini belirten Tugay Kerimoğlu, “Bence Okan hocanın ikinci yarıdaki oyunu beğenmeyeceği kesin. Ligde de olsa Avrupa’da da olsa bu oyunu talep etmez Okan hoca” ifadelerini kullandı.

Tete’nin iyi bir performans sergilediğini belirten Tugay Kerimoğlu, “Tete çok iyi oynadı. Zaha da ilk yarıda iyiydi. Ancak Tete, o dakikada oyundan çıkarılmasa bir şey demezdim. Çünkü gerçekten çok iyi oynuyordu” açıklamasını yaptı.

Bayern Münih maçında Galatasaray’ın savunmada daha az açık vermesi gerektiğini dile getiren Tugay Kerimoğlu, “Bu açıkları Bayern Münih’e verirseniz Bayern Münih size problem yaratır. Bayern bu oyunu en iyi oynayanlardan bir tanesi. Tamamen United maçındaki gibi konsantre olup oynarsanız bugün ki problemler çok fazla karşınıza çıkmaz” diye konuştu.

Beşiktaş’ın geriden oyun kurmakta zorlandığını vurgulayan Tugay Kerimoğlu, “Geriden oyun kurmak istiyorsanız orta alandaki oyuncularınızın çok iyi olması lazım. Yapamamasına rağmen inatla aynı oyuna devam etti Beşiktaş” dedi.

Angelino’nun savunmasının eksik olduğunu dile getiren eski futbolcu, “Angelino’nun defansif yönünün çok iyi olmadığını söylemiştik. Hücumu ne kadar iyiyse savunması da o kadar eksik” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın savunma tandeminin oturduğunu belirten Tugay Kerimoğlu, “Galatasaray’ın geriden oyun kurma anlamında Abdülkerim ve Sanchez’den yana bir sıkıntısı yok. Önemli olan şey, bazı oyunları rakip yarı sahada daha üretkenli hale getirmesi lazım” diye konuştu.

Tugay Kerimoğlu son olarak, “Galatasaray’da pres çok iyi, baskı çok iyi, sakin kalıp artık kendi oyununu geliştirmeli. Daha hareketli bir oyun olursa istediklerinin karşılığını alabilecek bir Galatasaray izleyebiliriz. İlk yarının 20 dakikası, ikinci yarının tamamında Beşiktaş istediği gibi oynayan taraftı. Kırmızı kart dengeleri bozdu” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir