Markus Gisdol: Statü kuralı zor bir durum

Trendyol Süper Lig’in 4. hafta erteleme maçında Yılport Samsunspor, sahasında ağırladığı İstanbulspor’u 2-1 mağlup etti. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol açıklamalarda bulundu.

Çok çalışmaları gerektiğini söyleyen Gisdol, “Statü kuralı zor bir durum. Rakibimiz tüm oyuncularını kullandı biz ise transferlerimizi oynatamadık. Maç sonrasında bunları konuşmak da anlamsız. Oyuncularla konuştuğumuzda bireysel özellik değil mental olarak da gelişmemiz gerektiğini söyledim. Karadeniz insanının çok çalışkan olduğunu biliyorum. Bu insanların karakterini sahaya yansıtmamız lazım. Her maç son dakikaya kadar mücadeleden vazgeçmeden çok çalışmamız gerekiyor. Umarım en kısa sürede ilk golü atan biz olur. Her zaman maçı çevirmek kolay olmuyor” diye konuştu.

Mücadeleyi de değerlendiren Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol, “Almış olduğumuz bu galibiyet sebebiyle çok mutluyuz. Nasıl olduğu önemli değil. 3 puan aldığımız için mutlu olmamız lazım. Maç başlamadan önce çok zorlu kararlar vardı. Çünkü 7 tane oyuncudan yoksun bir şekilde bu maça çıkmak zorundaydık. Bugün takımın kimlerden oluşacağı konusunda zorluk yaşadık. Bugün sahadaki detaylara bakmayacağım. Benim için önemli olan başarılı olmamız. Pazar günü oynayacağımız karşılaşmada tüm oyuncularımız hazır bir şekilde oynayacak. Kalbi Samsunspor ile atan her taraftar bugün mutlu olabilir” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir