Liverpool’lu Luis Diaz’ın annesi kaçırıldı, babası hala kayıp

Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro Cumartesi günü yaptığı açıklamada Kolombiyalı ve Liverpool’lu futbolcu Luis Diaz’ın annesinin Kolombiya’nın kuzeyinde kaçırıldıktan sonra kurtarıldığını ancak yetkililerin hala kayıp babasını aradıklarını söyledi.

Kolombiya başsavcılığı daha önce yaptığı açıklamada, Kolombiya’nın kuzeyindeki La Guajira eyaletinde bulunan Barrancas’ta çifti aramak üzere bir müfettiş ekibi oluşturduğunu belirtmişti.

Ulusal Polis, Diaz’ın annesi Cilenis Marulanda’nın kurtarıldığını doğruladı ve Müdür William Rene Salamanca ile konuştuğunu söyledi. Salamanca bir videoda Diaz’ın babasını bulmak için tüm imkanları kullandığını söyledi.

MOTOSİKLETLİ SİLAHLI KİŞİLER KAÇIRDI

26 yaşındaki Diaz’ın anne ve babasının evlerine dönerken kaçırıldığı bildirildi. Yetkililer, motosikletli silahlı kişilerin onları durdurduğunu ve bir araca bindirerek götürdüğünü söyledi.

Kolombiya Futbol Federasyonu yaptığı açıklamada, kaçırılma olayının üzüntü verici olduğunu belirtti ve yetkilileri babayı kurtarmaya çağırdı.

Kolombiya formasını 43 kez giyen Diaz olayla ilgili yorum yapmadı.

Premier Lig kulübü Liverpool, kanat oyuncusu Diaz’ı Ocak 2022’de Portekiz kulübü Porto’dan milyonlarca dolarlık bir anlaşmayla kadrosuna katmıştı. Premier Lig devleri için çıktığı 58 maçta 14 gol attı.

Liverpool bir sonraki maçını Pazar günü Nottingham Forest karşısında oynayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir