Eczacı Büşra Akdoğan’ın yiyecek ve içeceklerine ilaç katarak trafik kazası yapmasına ve 4 yaşındaki oğlunun yaşamını yitirmesine sebep oldukları ileri sürülen 2 eczacı kalfasının yargılanmasına devam edildi. Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar Süleyman Ö. ve Muaz İ.B. ile müşteki eczane sahibi Büşra Akdoğan katılmadı, taraf avukatları salonda hazır bulundu. Mahkeme Başkanı, Adli Tıp Kurumundan talep edilen bilirkişi raporunun dava dosyasına gelmediğini belirterek, tanığın dinleneceğini bildirdi. Tanık C.Ö, Akdoğan’a ait eczanede muhasebeci olarak çalıştığını, 3 yıl önce işten ayrıldığını sanıklardan Süleyman Ö’yü çalıştığı dönemden tanıdığını anlattı. Eczanede usulsüz şekilde ilaç alınması ya da faturalandırılmasına şahit olmadığını söyleyen tanık, ‘Eczaneye üç ayda bir giderdim çok uğramıyordum. Büşra Akdoğan’a ilaç verilip verilmediğine dair bir bilgim yoktur.’ diye konuştu. Cumhuriyet Savcısı, Adli Tıp Kurumundan istenen raporun beklenmesini talep etti.