Wear OS 4, Gelişmiş Pil Yönetimiyle Duyuruldu

Google, Wear OS 3’ü henüz çok sayıda akıllı saate ulaştırmamış olsa da işletim sisteminin bir sonraki sürümü Wear OS 4’ü duyurdu. Yeni sürüm daha kullanışlı bir saat uygulamaları paketi, geliştirilmiş pil yönetimi ve yenilenmiş metinden sese girişi ile daha iyi erişilebilirlik vaat ediyor.


Wear OS 4, bağlı cihazlar üzerinde daha fazla kontrol seçeneğiyle Google Home ile gelişmiş entegrasyon getiriyor. Artık Wear OS 4 saatinizden iki Workplace favorisine erişebilecek, Gmail’de e-postalara hızlı yanıt verebilecek, Takvim’de etkinliklere RSVP yapabilecek ve görevleri güncelleyebileceksiniz. Bunların yanında Spotify’da favori şarkılarınıza ve podcast’lerinize daha kolay erişim için yeni sekmeler de geliyor.


Ayrıca Samsung ve Google, geliştiriciler için saat yüzü oluşturma sürecini kolaylaştıran ve saat yüzlerinin pil ömrünü daha az tüketmesini sağlayan yeni bir saat yüzü formatı üzerinde ortaklık kurdu. Son olarak yeni sürümün ilk olarak Galaxy Watch 6 serisinde kullanılmasını beklediğimizi belirtelim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*