Bu 4 Altcoin Yükseliş Trendine Girdi: Beklentiler Ne?

Kripto analisti Filip L’ye göre, SHIB’nin bu hafta %15 yükselmesi için iki neden var. Analist Akash Girimath, ATOM’un %20 hareket için sahneyi hazırladığını söylüyor. Ayrıca analist, Chiliz için %35 ralli olasılığından bahsediyor. Kripto analisti Arman Shirinyan, bu altcoin projesinin sonraki fiyat hedefinin şaşırtıcı olacağını iddia ediyor.

SHIB fiyatı güven artışı ile daha da yükselecek

Shiba Inu fiyatı, ticaret koşullarının kendi lehine düştüğünü görüyor. Çünkü işteki iki unsur SHIB’nin yükseldiğini görecek. Kripto podcaster David Gokhshtein, “Verilere bakıldığında, insanlar SHIB pozisyonlarını PEPE ile değiştiriyor. SHIB’yi uzun vadede hala beğeniyorum,” diyor. Bu yorum, on-chain analizlerin FOMO altında PEPE’ye büyük miktarda takas yapıldığını ortaya çıkarmasının ardından geldi.

Bu arada SHIB, likiditeyi biraz tüketen bir yakma operasyonunda 2 milyardan fazla tokenin tasfiyesini gördü. Likidite düşükken daha fazla talep, yükseliş fiyat hareketi için her zaman iyi bir reçetedir. Ayrıca, altcoin fiyatının büyük bir patlama için hazırlanması gerekir. 0,00001050 doları kırdıktan ve boğalar 200 günlük Basit Hareketli Ortalamanın (SMA) üzerindeki zemini geri kazandıktan sonra, 0,00001150 dolara doğru kolay bir cadde olacak. Böylece, % 15’lik bir kazanç için aylık R1’in üzerinde bir kırılma gerçekleşecek.

SHIB 4 saatlik grafik

Aşağı yönlü risk, boğaları sıkıştırabilecek ve daha da düşürebilecek mevcut düşüşle birlikte geliyor. Kumdaki çizgi 0,00000966 dolar. Bu da Mart ayında düşen bıçağı yakaladı. Bu kırıldığında, SHIB daha da düşecek. Böylece, %15’lik bir kayıpla 0,00000850 dolara doğru ilerleyecek.

Bu altcoin kritik seviyelere yaklaşıyor

Cosmos, 11 Mayıs’ta 10,55 dolar destek seviyesinden sıçradı ve %26’lık bir ralliyi tetikledi. Bunu takiben ATOM, yukarıda bahsedilen dayanak noktasını etiketlediği aşağıdaki iki olayda %22 ve %13 oranında yükseldi. Altcoin, bu seviyeyi tekrar ziyaret ettiğinde, yatırımcılar genel olarak kripto para birimlerinin yeni bir yükseliş trendi başlatmasını bekleyebilir. Bu hareket gerçekleşirse, ATOM muhtemelen 13,29 dolar engelini hedefleyecek. Bu ablukanın bir destek seviyesine başarılı bir şekilde çevrilmesi durumunda, altcoin’in 15,44 dolar direnç seviyesini yeniden test etmesi mümkün.

Bu iki seviye, ATOM fiyatının sırasıyla %20 ve %40 artması anlamına geliyor. Yükseliş trendinin teyidi, her ikisi de ortalama çizginin altında seyreden Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Müthiş Osilatör’de (AO) görülebilir. Günlük grafikte ilgili ortalama seviyelerinin tersine çevrilmesi bir alım sinyali olacak.

ATOM 1 günlük grafik

Öte yandan, Bitcoin makroekonomik olaylar nedeniyle olumsuz bir etki yaşarsa, ATOM’un da düşmesi mümkün. ATOM daha aşağı kayar ve 10,55 dolarlık destek seviyesini bir direnç bariyerine çevirirse, yükseliş tezi geçersiz olur. Böyle bir durumda, altcoin fiyatının %11 düşmesi muhtemel. Bir sonraki dayanak noktasını 9,36 dolar olarak belirlemesi olası.

CHZ bir kırılma kaydetti

Altcoin fiyatı, 26 Nisan ile 3 Mayıs arasında simetrik bir üçgen kurulumunda konsolide oldu. CHZ, üç düşük tepe ve üç yüksek dip yarattı. 3 Mayıs’ta CHZ, bu kurulumun üzerinde dört saatlik kesin bir mum çubuğu üreterek bir kırılma sinyali verdi. Bu yükseliş görünümü devam ederse ki edecek, yatırımcılar Chiliz fiyatının %12 artmasını ve 0,143 dolar engelini etiketlemesini bekleyebilir. Bu seviyenin ötesinde CHZ’nin, 0,152 dolardaki dört saatlik bariyeri tekrar test etmesi mümkün. Ciddi bir yükseliş durumunda, CHZ fiyatının 0,171 dolar engeline ulaşması olası. Böylece, yatırımcıların %35’lik bir kazanç elde etmesi mümkün.

CHZ 4 saatlik grafik

Chiliz fiyatı iyileşme olmadan 0,123 dolar engelini aşarsa, yükseliş tezi geçersiz olur. Böyle bir durumda, altcoin’in 0,111 dolar destek seviyesini yeniden test etmeye çalışması muhtmel.

Bu altcoin fiyatının sonraki hedefi sizi şaşırtacak

Cardano’nun son zamanlarda yaşadığı yerel düzeltmelere rağmen, günlük grafiğe daha kapsamlı bir bakış, ADA’nın hala yükseliş trendinde hareket ettiğini ortaya koyuyor. Traderlar için kısa vadeli piyasa dalgalanmalarına aldanmamak çok önemli. Cardano, kargaşanın ortasında dirençli kaldı. Ayrıca, genel olarak olumlu bir gidişat sergilemeye devam ediyor. ADA için bir sonraki fiyat hedefi, şaşırtıcı bir seviye olan 0,59 dolar.

Kaynak: TradingView

Bu hedef, 0,59 dolar fiyat eşiğinden önce görünür bir direnç olmaması gerçeğine dayanıyor. ADA bu hedefe ulaşmadan önce bir geri dönüş yaşarsa, bunun nedeni varlığın performansının doğrudan bir sonucu olmaktan ziyade tüm sektörü etkileyen faktörler olabilir. Bu nedenle, traderların uyanık kalması önemli. Bu yüzden traderların, piyasa dinamiklerini ve dış etkileri izlemesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir